Hakkında

Teknik Servisimiz; eğitimli ve tecrübeli teknik personeli ile antistatik ortamda elektronik sistem, cihaz ve cihazları oluşturan baskılı devre kartlarının bakımı, onarımı ve temini konusunda hizmet vermektedir.

Arıza Bulma ve Test

Uygulamada, arızalı elektronik sistem ve cihazların devre şemasına ihtiyaç duymadan ve enerji uygulanmadan arızalarının tespiti yapılmaktadır. Baskılı devre kartlarında ki arızalı komponent ve modüller tespit edilip orjinali ile değiştirilerek cihazların çalışması sağlanmaktadır.

Arıza tespiti; elektronik kartların üzerindeki komponentlerin kendine özgü V/I(volt/amper=ASA) karakteristiklerine bakılarak veya sağlam-arızalı iki kartın karakteristiklerini karşılaştırılarak yapılır.

Resim2

İhtiyaç duyulan Komponentler yurtiçi veya yurtdışından tedarik edilerek servis hizmeti sonuçlandırılır. Acil durumlarda malzemenin ithalatı kısa sürede yapılıp, söz konusu cihazın hızlı ve ekonomik bir şekilde geri kazanımı sağlanmaktadır.

Elektronik Kart Bakım ve Onarım

Servise gönderilen kartların denenmesi ve devreye alınması duruma göre teknik servisimizde veya müşteri tesislerinde yapılmaktadır. Sürekli hizmet almayı hedefleyen müşteriler için özel yedek malzeme tutularak acil ihtiyaçlarına hızlı çözümler üretilmektedir.

Yerinde Servis Hizmeti

Arıza tespiti teknik servisimizde veya müşteri tesislerinde yapılabilmektedir.

Bakım Antlaşması

Hizmet kapsamında işletmeler veya distribütör firmalarla elektronik sistem ve cihazlar için yıllık veya dönemlik bakım anlaşmaları yapılmaktadır. Bu sayede mevcut sistemle, elektronik kartlar ve cihazlar için gerekli yedeklemeler yapılmakta, rutin bakımları ve kontrolleri ile üretimin sürekliliği sağlanmaktadır.

E Teknik bu markaların yetkili servisi değildir.